Prvý počítač, ktorý som mal, bol DIDAKTIK M, ktorý mi v roku 1991 požičal môj bratranec. Bol som z neho hotový, hlavne z hier. V roku 1992 mi rodičia kúpili počítač Commodore 64, ktorý bol ešte lepší. Určite si pamätáte na hity ako Super Off Road, North&South, Sim City alebo starý dobrý Boulder Dash...
Po určitom čase som skúsil programovať (prvé pokusy boli už na
Didaktiku),umožnila mi to literatúra dnes neexistujúcej firmy Comotronic, ktorá sa na C64 špecializovala (škoda, že tak neskoro). Keď som začal , svoje programy som robil pod menom MEGABYTES  - len myslím - megabajty to neboli. Veď aj Bill sa vyjadril pri uvedení DOS-u XX , že 640 kB musí každému stačiť. V roku 1993 som naprogramoval svoj prvý ucelený program - v Basicu. Neskôr som zmenil meno na MK arts. V roku 1994 som už robil v assembleri a naprogramoval som asi svoj najlepší program pre C64, ktorý som sa odvážil ponúknuť firme ULTRASOFT  na distribúciu.
Access denied - C64 is out of game! Jednoducho bol koniec 8-bitov. Potom som s počítačmi nerobil od roku 1995 do roku 1998. Zamrzol som v nesprávny čas. V '98 ešte stále notoricky na C64 som programoval pod menom MK SOFTWARE. V roku 2001 som pod názvom MEGABYTES SOFTWARE, alebo MEGABYTES vytvoril svoj posledný program na C64 a to bolo Commodoru koniec. Ako väčšina notorických commodoristov som (s veľkým opozdením) preskúšal počítače AMIGA 500, AMIGA 1200, ale neurobil som na nich ani jeden program a PC bolo pre mňa drahým strašiakom.
V januári roku
2002 začala u mňa PC revolúcia. Ale vďaka mojej sestre Alenke a rodičom! V lete v roku 2003 sme s Mirom Bubelínym založili firmu (aj keď len fiktívne) MIRKOSOFT. Názov napadol mňa. V podstate ide o akúsi slovnú hračku a naše mená. Veľa známych si tento názov spája s firmou Microsoft. Ale naozaj nemá s ňou nič spoločné!!!!!!!! NÁZOV FIRMY JE ODVODENÝ OD MENA MIROSLAV. No vďaka/nevďaka tomu veľa ľudí si tento názov zapamätá.

S Mirom sme vymysleli "operačný systém", ktorý fungoval - ale na papieri! Prvá verzia bola anglická a jeho názov bol
Vešiak2003. O chvíľu bol lokalizovaný do slovenčiny, verzia sa volala Vešiak2003a. Konečne sme nemuseli na papier písať Logon... ale Prihlásiť! Tie papiere už pravdepodobne neexistujú, ale stálo to za to pobavenie, hlavne keď sme nemali čo fajčiť... vpravo je zobrazené logo systému =>

Koncom roku 2003 som sa začal vŕtať v Príkazovom riadku a Visual Basicu a v roku 2004 som urobil logo MIRKOSOFTu.
Kontakt s Mirom sa prerušil a teraz mi pomáhajú mnohí, zoznam by sa nezmestil ale určite spomeniem Maxiho a Matha, ktorí vedia pomôcť ale aj sa pobaviť.

Istý čas som pôsobil v občianskom združení Delfín aj ako technik a lektor - ale dobrovoľne, peniaze nie sú všetko, ale aj ako člen.

Momentálne pracujem vo Visual Basicu 6, Visual Basicu.net, VBScripte, vytváram webové stránky a skladám a rekonštruujem staršie počítače. Rád spomeniem že som sa znovu vrátil aj k Commodoru 64 (a znovu ho aj vlastním) a ZX Spectru. Začal som emulátormi a znovu začínam rozbiehať programovanie na nich. 8-bity ma akosi neopúšťajú a vo voľnom čase hrám práve hry na nich - dnešné hry ma nechytili ničím. V roku 2006 sme pomenovali pracovnú partiu MiMAX (MIRKOSOFT, MAXIOREL  a MathoX)...

Dúfam, že tento web prinesie niečo aj vám...